Helló, jövő. Helló, u-OS!

Helló, jövő. Helló, u-OS!

Nyílt, rugalmas és független

Az SPS 2022 kiállításon vezettük be először az u-OS rendszert, és elindítottunk egy béta verziót. 2023. márciusban innovatív, felhasználóbarát operációs rendszerünk teljes verziója megérkezett az IIoT és az automatizálás világába. Nem is örülhettünk volna jobban a bevezetésnek.

Az ipari IoT és az automatizálás a sikeres ipari átállás és az integrált erőforrás-fenntarthatóság alapvetően fontos komponensei. Nyitottnak kell lennie a jövővel szemben, hogy le tudja küzdeni a mai kihívásokat. És rugalmasnak. És lehetőleg teljesen függetlennek is. Az u-OS mindezt lehetővé teszi, és még ennél is többet.

Mire képes az u-OS

Uwe Henneboel (stratégiai termékmenedzser) és Martin Floer (stratégiai programmenedzser) mutatja be az u-OS rendszert, a Weidmüller új operációs rendszerét.

Az u-OS az automatizálást az ipari IoT által kínált lehetőségekkel kombinálja egyetlen eszközön. Alkalmas edge számítási megoldásokhoz, és lehetővé teszi az adatok előzetes feldolgozását és precíz vezérlését közvetlenül a gépen. A kapcsolódó hardverek, például az M-sorozatú u-control vezérlői modulárisan bővíthetők.

Az u-OS nyílt interfészeket kínál minden szinten, és rugalmasan bővíthető bármilyen kívánt alkalmazással, amit a Weidmüller, külső szállító vagy maga a felhasználó biztosít. Egy jövőbiztos, webalapú operációs rendszer, amely készen áll a mai kihívásokra, és amely valódi hozzáadott értéket teremt automatikusan generált adatokkal. *Adattól az értékig” – megbízható, automatizált és mindig elérhető. Az IIoT-hez vezető egyszerű út.

Ismerje meg most nyílt operációs rendszerünket!

Innováció korlátok nélkül

Ez helyet takarít meg, és lehetővé teszi az adatok előzetes feldolgozását és precíz vezérlését közvetlenül a gépen.

A korlátozások toxikusak az innovációkra nézve. Ezért saját magunk semmilyen korlátot nem állítottunk fel az u-OS tervezésekor. Ez a nyílt szemlélet lehetővé tette számunkra, hogy praktikus operációs rendszert fejlesszünk a korlátok nélküli tervezéshez.

A nyílt forrású technológiákra épülő alap azt is jelenti, hogy az operációs rendszer független az egyes szolgáltatóktól, emellett időigényes és költséges utólagos beszerelés nélkül is kompatibilis külső szoftverekkel. Ha a követelmények vagy a piaci feltételek változnak, a felhasználó szabadon végezhet el specifikus beállításokat, akár önállóan, akár bármelyik szolgáltató, pl. rendszerépítőket egyesítő partnerhálózatunk segítségével. Az u-OS a lehető legnagyobb nyitottságra épül az ipari IoT és az automatizálás más megoldásaival szemben.

Így az u-OS az alábbi innovatív előnyöket kínálja:

Nyitottság: A minden szinten nyitott interfészek révén az u-OS garantálja az egyes alkalmazások, a kommunikációs meghajtók, a futtatási környezetek és a felhő kapcsolatok egyszerű integrációját. Emellett a Docker technológiák révén bármilyen konténer beépíthető a rendszerbe.

Rugalmasság: Az u-OS bővíthető, és lehetőséget kínál arra, hogy az egyéni igényeire szabja. Az OT és IT alkalmazások OS követelményeit egyenlő mértékben lefedi. Az alkalmazáskezelő mindössze néhány kattintással biztosítja a tesztelt alkalmazások telepítését. Egyszerű telepítés teszi lehetővé a különböző gyártók készülékeinek elérését. Alapos informatikai ismeretek nélkül is elvégezhető a testreszabott konfigurálás.

Függetlenség: A létrehozott nyitott szabványok, például a Linux, a tárolók vagy az OPC UA használata révén a u-OS független és jövőbiztos lesz. Elkerülhető, hogy egyetlen szolgáltatótól függjön.

Három kérdés Dr. Thomas Bürger számára

Képfelirat: Dr. Thomas Bürger, az automatizálási termékek és megoldások részlegvezetője a Weidmüllernél

Milyen lehetőségeket hoz létre az u-OS a kis- és középméretű vállalkozások számára?

„Az ipari IoT-hoz vezető út nem lehet olyan egyszerű, mint az u-OS esetén; ez vonatkozik a kis- és középméretű vállalkozásokra is. Még a barnamezős környezetek is rugalmasan is gyorsan szerelhetők fel az összes szükséges IIoT komponenssel. Mindezek versenyképes automatizálási megoldásokkal kombinálva. Az eredmény egy rendkívül innovatív platform az ügyfeleink innovációi számára.”


Hogyan járul hozzá az u-OS a digitalizáláshoz és az automatizáláshoz?

„Az u-OS egy híd, ami lehetővé teszik, hogy az ipari digitalizálás és automatizálás elmélete hatékonyan valósuljon meg a gyakorlatban. A felhasználók csak ekkor tudják teljesen kihasználni az informatikai technológiák megérkezésével létrejött lehetőséget az ipari OT környezetben. Az általános végeredmény az, hogy lehetőséget kínálunk ügyfeleinknek arra, hogy hozzáadott értéket érjenek el az alkalmazási adataikból, például növeljék a hatékonyságot és az energiamegtakarítást.


Hogyan segít az u-OS a fenntarthatóbb és hatékonyabb vállalkozás támogatásában?

„Az operációs rendszer például növelheti az üzem általános hatékonyságát, és csökkentheti a szerviztechnikusok megbízásának gyakoriságát. Az operációs rendszer nyitottsága különösen harmadik feleknek kínál lehetőséget arra, hogy például energiakezelési megoldásokat integráljanak. A partnerek technikai megoldásainak és tervezési szakértelmük integrálása az u-OS egy másik komoly előnye.”