Az automatizálás találkozik a tudománnyal

Az automatizálás találkozik a tudománnyal

A Weidmüller termékek segítséget jelentenek a kutatási projektekben.

Amit teszünk, azt szenvedéllyel tesszük. Mindig fellelkesít bennünket, amikor a termékeink megkönnyítik az emberek életét, a gépek és a rendszerek működését. Vannak néha azonban olyan projektek a Weidmüller részvételével, ahol szó szerint hullámokban önt el bennünket a boldogság.

Az Ausztrál Tengerkutató Intézet (AIMS) kezdeményezése is ilyen projekt. A szervezet nem csak az emberre és a gépre összpontosít, hanem arra is, hogy megmentse a világ egyik legfontosabb élőhelyét: a korallzátonyokat Ausztrália partjainál.

Az Ausztrál Tengerkutató Intézet (AIMS) célja, hogy pozitív, mérhető hatást fejtsen ki az óceánok egészségére, és megvédje a korallzátonyokat a klímaváltozás pusztító hatásaitól. Ennek során az intézet nem csak fontos mértékben járul hozzá Ausztráliában a környezetvédelemhez, hanem lényeges kutatómunkát is végez a klímaváltozás elleni küzdelemben.

A korallzátonyok segítséget igényelnek.

Számtalan medencében gyűjtenek fontos adatokat, majd elemzik őket.

A korallzátonyok a Föld legváltozatosabb élőhelyei közé tartoznak. Medúzák, rákok, halak és cápák találnak rejtekhelyet és vadászterületet a színes ágak között. A halpopuláció több millió ember számára biztosít munkát és élelmet. Emellett a korallok megkötik a széndioxidot, a légkörünkben leginkább megtalálható üvegházhatású gázt. Ez azt jelenti, hogy segítenek a klímaválság leküzdésében, és ellensúlyozzák az óceánok savasodását.

A klímaváltozás pusztító problémákat okoz a csalánozók számára. Például az óceánok emelkedő vízhőmérsékletei súlyos korallfehéredéshez vezetnek. A szénsav rendkívül nagy koncentrációja szintén pusztítja a korallzátonyokat.

Mindennek tetejébe szennyezettek az óceánok. A műtrágyák túl sok tápanyagot mosnak az óceánokba. Az a korallok jelentős algásodását eredményezi. Emellett a vízbe ürülő vegyszerek mérgezik az érzékeny állatokat.

A természeti feltételek változnak. Ez hatással van az ökoszisztéma különböző aspektusaira, és egyre jobban károsítja a korallzátonyokat.

Korallzátonyok a laboratóriumban

Az AIMS által használt tengerszimulátor szintén Weidmüller termékekre támaszkodik.

Az AIMS a nemzeti tengerszimulátorban (SeaSim), a világ legnagyobb akvárium kutató komplexumában szimulálja azokat a változásokat, amelyeket a klímaváltozás az óceánokban és korallzátonyokban okoz. Nagy tengervíz-tartályok használatával kutatják a tudósok a környezet változásainak a korallokra és más tropikus tengeri szervezetekre kifejtett hatásait.

Olyan tényezőket változtatnak hosszú távú kísérletekben, mint például a fény, a hőmérséklet, a savasság és a sósság, és a változások hatását ellenőrizhető környezetben dokumentálják.

Számos medence, számos tényező – sok mindent kell vezérelni

A tengerszimulátor fontos megállapításokat biztosít a kutatók számára, amelyek segítenek nekik megérteni a tengeri szervezetekben végbemenő változásokat és alkalmazkodásokat. Következtetések és intézkedések származtathatók, amelyekkel megvédhetők a korallok és az óceánok a klímaváltozás hatásaitól.

Az AIMS a tengeren is végez kutatásokat: a szervezet teljesen felszerelt laboratóriumokkal ellátott hajókkal rendelkezik, amelyek használatával a nyílt tengeren végezhetnek kísérleteket. Ez lehetővé teszi a számukra, hogy közvetlenül a helyszínen tanulmányozzák a különböző élőhelyek fizikai és biológiai jellemzőit.

Egy nagyon speciális projekt.

A klímaváltozás által fenyegetett élőhely megmentése tudományos kutatás segítségével: az AIMS projekt rendkívül fontos. Rendkívül boldogok vagyunk, amiért a Weidmüller termékek hozzájárulnak a projekthez, így az automatizálás és a tudomány összekapcsolódik.

Különböző paramétereket kell rugalmasan változtatni bármikor a SeaSim medencékben a korallzátonyok valós életfeltételeinek szimulálásához. Ez az, ahol a mi I/O rendszerű u-remote termékünk segít az olyan változók vezérlésében, mint a hőmérséklet és a vízellátás. Ez semmi esetre sem egyszerű feladat: a vízhőmérsékletek legkisebb változásai is meghatározhatják a költséges kísérletek sikerét vagy kudarcát. Ezért nagyon fontos a jelek és adatok megbízható, automatizált átvitele és felügyelete.

Emellett az u-remote használatával az AIMS által fejlesztett speciális LED-lámpák is vezérelhetők. Ezek a korallzátonyokban előforduló nagy színspektrumokat szimulálják. Az u-remote mellett az AIMS menedzselhető switcheket és a PROtop teljesítmény osztályba tartozó kapcsoló tápegységeket is használ.

null

Ez egy YouTube-videó. A videóra kattintva Ön elfogadja a Google/YouTube adatvédelmi szabályzatát és felhasználási feltételeit . Ön elfogadja a mi Adatvédelmi szabályzatunkat is.

Nézze meg filmünket most az Ausztrál Tengerkutató Intézettel kialakított együttműködésről!