A gyártási környezetekben alkalmazott AI-alapú automatizálás kiváló lehetőségeket kínál a nagyobb termelékenységre, és az erőforrások megtakarítására az iparban. Egy kutatási projekt részeként szerepet kaptunk ilyen rendszerek gyakorlati felhasználásának előkészítésében.
EAI – AI-alapú automatizálás tervezése gyártási környezetekben: Ez a címe annak a kutatási projektnek, amelyben együttműködünk a Hamburgi Helmut-Schmidt Egyetem (HSU) és a BBG cég mellett. A projektet a német hadsereg Digitalizálási és Technológiai Kutatási Központja (dtec.bw) finanszírozza.
A projekt célja, hogy eszközláncot fejlesszen AI-alapú automatizálás számára. Teljesen automatizált gyártóüzem használatával végzik majd el az értékelését, és tesztkörnyezetként fejlesztik a támogatásra elfogadott projekt során.
Az eredmények ezután hosszú távon használhatók fel a gyártási folyamatok optimalizálására különböző ipari környezetekben, miközben idő, költségek és erőforrások takaríthatók meg. E munkán keresztül a projekt a gazdaság és a kutatások számára alapvetően fontos jövőbeni témára összpontosít.
A HSU a projekt több szempontját hallgatói disszertációkon és kutatási munkán keresztül támogatja. A BBG valós, moduláris gyártóüzemet épít a projekt részeként.
Számos Weidmüller termékmegoldással járulunk hozzá a projekthez. Ide tartozik az u-OS, mint nyílt AI- és ML-képes tervezési platform. A standardizált interfészeknek köszönhetően Edge operációs rendszervezérlőnk megfelel a kutatási projekt követelményeinek: elég rugalmas ahhoz, hogy bővítményekkel, például harmadik felek AI alkalmazásaival lehessen bővíteni.