A jövő járműgyártása a digitalizálás, a rugalmasság és a fenntarthatóság sarokkövein alapul. Az Industry 4.0 intelligens gyárakra vonatkozó koncepciója szerint mindenért hálózatba kötött és biztonságos folyamatok felelnek. A termelés során a legfontosabb az ember, akinek az autonóm járművek (AGV), az innovatív azonosítási technológiák (RFID) és az együttműködő robotok (Cobots) átfogó támogatást nyújtanak. A mesterséges intelligencia (AI), a big data-elemzések és a prediktív karbantartás nagyfokú átláthatóságot biztosít a tervezésben, az ellenőrzésben és a minőségben. A meglévő „barnamezős” üzemeket fel kell készíteni az eszközök internetes hálózatára (IoT). Az új, „zöldmezős” üzemeket teljes digitális tervezés és előzetes szimuláció segítségével tervezik majd meg.
Kínálatunk fejlesztése során komoly hangsúlyt fektetünk arra, hogy a lehető legmagasabb minőségszintet érjük el.
Nemzetközi vállalat vagyunk, így kiválóan tudunk alkalmazkodni ügyfeleink igényeihez és üzleti eseteihez
Okos és intelligens portfóliónkkal fenntartható előnyöket nyújtunk az Industry 4.0 terén is
Az OEM területén szerzett sokéves jártasságunk révén tapasztalt és megbízható partnerként segítjük ügyfeleinket.
Jövőorientált vállalat vagyunk, ezért az olyan területeken is folyamatosan új megoldásokat keresünk, mint a termelési rugalmasság vagy éppen az e-mobilitás
Az 5G mobilhálózat fontos eleme a gépek közötti kommunikáció (M2M) és az IoT. Ez döntő különbség a mobilkommunikáció korábbi generációihoz képest. Számos felhasználási és alkalmazási terület elképzelhető az ipari gyártás és termelés során. Ez különösen az autóipari tervezésre vonatkozik, ahol a lehető legnagyobb rugalmasság és a valós idejű teljesítmény egyaránt rendkívül fontos.
Az energiahatékonyság növelése, az energiaellátás bizonytalan természete és az energia ingadozó minősége olyan kihívások, amelyekre a gyártóiparnak hamarosan megoldást kell találnia. A modern ipari környezetben a háromfázisú, 400 V-os váltakozó áramú tápegységek számítanak szabványosnak. Ezeknél az egységeknél elengedhetetlen az elektromos energia váltakozó áramú feszültségről egyenáramú feszültségre történő átalakítása. A ma használt energiahatékony, állítható sebességű villamos hajtások, frekvenciaváltók, szervoinverterek, robotok, CNC-kinematika, szállítószalagok, indexelőasztalok és más berendezések már rendelkeznek beépített egyenáramú köztes áramkörrel. A Weidmüller egy közismert vállalatokból alakult konzorcium részeként foglalkozik az egyenáram-alapú megoldások ipari felhasználási eseteinek kidolgozásával.
Az égett, elgörbült vagy piszkos érintkezők gyakran okoznak időigényes és költséges gyártási hibákat. Ez az autógyártási technológiákban különösen gyakran előfordul, például az olyan ipari robotoknál, amelyek gyakran cserélnek szerszámot. A Weidmueller FreeCon Contactless az Industry 4.0 szabványain alapuló, innovatív moduláris egység, amely rugalmas és karbantartásmentes.