A túlfeszültség-védelem egyre fontosabbá válik a fokozódó digitalizáció miatt. Egyrészről az intelligens eszközök, a rendszerek és az infrastruktúrák érzékenységének növekedése miatt, másrészről pedig azért, mert a felhőn keresztüli kommunikáció és a folyamatadatok cseréje egyre fontosabb szerepet játszik.
A VPU IoT AC új túlfeszültség-védelmi eszközök az erőteljes túlfeszültség-védelem funkcióit az intelligens IoT eszköz funkcióival kombinálják. Ez lehetővé teszi a fontos funkciók felügyeletét. Az eszköz valós idejű állapotát, a túlfeszültségek számát, a védőföldelés csatlakozásának állapotát az ideiglenes túlfeszültségek előzményeit (TOV), a cserére vonatkozó javaslatokat és sok egyebet kínál.
Az intelligens túlfeszültség-védelmet közvetlenül a meglévő WLAN infrastruktúrába lehet építeni, és a felhő rendszerbe lehet csatlakoztatni. Így az eszköz fontos folyamatadatait a helyüktől – pl. a túlfeszültségek számától – függetlenül lehet felügyelni.
Az összes fontos paraméter állapotfelügyelete valós időben történik. Az adatok értékelésével hatékonyan meg lehet tervezni a jövőbeni karbantartási intézkedéseket. Ez fokozza a rendszer rendelkezésre állását.
A robusztus kialakításnak köszönhetően akár 50 kA kisütési áramérték is lehetséges. A működés maximum 315 A-ig lehetséges, további előbiztosíték nélkül. Ezzel komponenseket és telepítési időt spórolhatunk.
A független szakértői bizottság a különösen innovatív termékeket és megoldásokat díjazza a kapcsolószekrények és elektromos szekrények építésének területén. Idén a Weidmüller nyerte el a díjat az új VPU AC IoT túlfeszültség-védelmi eszközével. A Weidmüller megoldásai segítik az iparvállalatokat az ipari IoT-alkalmazásokban rejlő egyedi lehetőségek felismerésében, valamint az igényeiken alapuló megoldások kidolgozásában és meglévő struktúrákba való beépítésében. Ennek legjobb példája a hálózattal kompatibilis túlfeszültség-védelem.
Gyorsan telepítse a túlfeszültség-védelmi modult a hordozható eszközéhez való közvetlen csatlakozással, vagy telepítse a modul adatait a felhőbe vagy az IIoT-be.
Fajka Géza
Műszaki szakértő