Ethernet switcheinket ipari környezetekben való használatra terveztük. Robusztusak, ütés- és hőállók. Minden termék megfelel a megbízható és flexibilis ipari Ethernet kommunikációra vonatkozó legszigorúbb követelményeknek.
A nem menedzselt swithek a legegyszerűbb aktív hálózati komponensek a gyors hálózatépítésben. Plug-and-play eszközként használhatók, nem igényelnek konfigurálást, de így is testreszabhatók. Olyan alap standardizált protokollokat használnak, mint például az automatikus sebességegyeztetés, auto-crossing és folyamatvezérlés. Ezért automatikusan igazíthatók az adatátviteli sebességek széles köréhez vagy csatlakozó kiosztásokhoz.
Annak érdekében, hogy harmonizálni tudja az ipari hálózat kommunikációs résztvevőinek eltérő követelményeit, a Weidmüllermenedzselt switchei átfogó vezérlő mechanizmusokkal rendelkeznek az adattovábbításhoz és a sávszélesség kezeléséhez. A konfigurálást egyszerű és intuitív, webes alapú felhasználói felületen lehet elvégezni. A szolgáltatások minőségétől, a redundancián, a VLAN-on és az SNMP-n keresztül a hozzáférés vezérlési listákig a switchek a funkciók széles körét kínálják. Univerzálisan alkalmazhatóvá teszik a portfóliót a protokollok és alkalmazások tanúsításai, mint például a PROFINET CC-B, DNV vagy ATEX.
A Weidmüller switchekkel számos előnyt élvezhet. Mind a szolgáltatás és minőség tekintetében, mind a megfelelő alkalmazások kiválasztásában.
Switch kiválasztásakor számos olyan funkció és jellemző van, amit figyelembe kell venni hosszú távon a leghatékonyabb és technikailag legjobb megoldás kiválasztása érdekében. A megfelelő komponensek kiválasztása nagyon egyszerű a Weidmüller eShop termékválasztója révén.
Gyors és egyszerű telepítés 3D és ePlan adatokkal
Készülékeink számos tanúsítványuknak köszönhetően a legtöbb környezetben alkalmasak a használatra
Az Ön alkalmazásához elérhető optimális eszköz Beszerzés egy helyről
Amennyiben biztosítható, hogy ne férjen fizikailag egyetlen támadó sem a rendszerhez, nem menedzselt switchet lehet bátran használni.
A PROFINET egy olyan kommunikációs protokoll, amit ipari automatizálásban használnak A különböző alkalmazási területeken érvényes eltérő követelmények teljesítése érdekében a PROFINET különböző megfelelőségi osztályokra lett felosztva. Ezek az osztályok meghatározzák azokat a képességeket és jellemzőket, amelyeket egy PROFINET eszköznek vagy rendszernek kínálnia kell bizonyos alkalmazások támogatásához. Három fő osztály van:
CC-A: Egyszerű, idő szempontjából nem kritikus alkalmazásoknál.
CC-B: Idő szempontjából kritikusabb alkalmazásoknál, amelyeknek a valós idő képességre és a hálózatkezelésre vonatkozó követelményeket kell teljesíteniük.
CC-C: Erősen dinamikus alkalmazásoknál, amelyek determinisztikus és szinkronizált, valós idejű kommunikációt igényelnek.
A legtöbb alkalmazás a CC-B osztályt követeli meg, amit számos Weidmüller switch is támogat.
Az LLDP (Link Layer Discovery Protocol) egy olyan standardizált protokoll (IEEE 802.1AB), amit a hálózati eszközök használnak ahhoz, hogy saját magukról információkat továbbítsanak a szomszédos eszközökre. Ilyen információ például az eszköz neve, portra vonatkozó információ, VLAN kiosztások és egyéb fontos hálózati paraméterek. Az LLDP számos hálózati infrastruktúrában, főként hálózati adminisztrációjában és hibaelhárításában hasznos. Vannak azonban olyan helyzetek, ahol érdemes blokkolni az LLDP üzeneteket, és vannak olyanok is, amelyekben ezt nem szabad megtenni.
Akkor kell az LLDP üzeneteket blokkolni, ha: Biztonsági aggályok vannak, az LLDP forgalomnak kedvezőtlen hatása van a hálózatra, nem kívánt csatlakozásokat kell elkerülni, vagy ezt vállalati irányelvek követelik meg.
Az LLDP-nek aktívnak kell maradnia, ha hálózatkezeléshez, automatikus konfiguráláshoz vagy biztonságos, ellenőrzött hálózatokban használják.
Optikai szálak használatakor a kimaradó kapcsolatnak számos olyan oka lehet, amiket módszeresen kell ellenőrizni:
A VLAN szegmentálás (virtuális helyi hálózat) egy olyan technika, amelyben a fizikai hálózat több logikai hálózatra van felosztva. E logikai hálózatok mindegyike egymástól függetlenül működik, de mégis ugyanazon a fizikai hálózaton keresztül van mindegyik csatlakoztatva.
A VLAN szegmentálás számos előnyt kínál, beleértve a fokozott biztonságot, a jobb hálózati teljesítményt, az egyszerűbb menedzsmentet és a nagyobb rugalmasságot. A hálózatok logikai egységekre történő elkülönítése révén a vállalatok jobban tudják ellenőrizni az adatáramlást, és ezzel egyidejűleg hatékonyabban tudják kihasználni a hálózati infrastruktúrát. A fenti előnyöknek köszönhetően a VLAN hálózatok fontos eszközt jelentenek a korszerű hálózati architektúrákban, főként a nagyobb és összetettebb hálózatokban.
A hálózati redundancia modellek alternatív kommunikációs útvonalak kínálásával biztosítják a megbízhatóságot. Különböző redundancia protokollok érhetők el az alkalmazások széles köréhez. A redundancia fontos jellemzője a helyreállítási idő. Általánosságban a nyílt standardok hosszabb helyreállítási idővel rendelkeznek, mint a védett standardok.
Szabó István
Üzletfejlesztési vezető - Automatizálás , Applikációs mérnök