Alkalmazásasszisztens

Az Alkalmazásasszisztens segítségével különböző beállításokat adhat meg, így gyorsan és egyszerűen létrehozhatja a különleges alkalmazásokhoz szükséges megoldásokat. Az asszisztensek a megadott beállítások alapján automatikusan összeállítják Önnek a megfelelő megoldást. Az Alkalmazásasszisztenst úgy alkottuk meg, hogy Önnek csak az alkalmazás egyedi műszaki jellemzőit kelljen megadnia, és a rendszer kitalálja a lehető legegyszerűbb megoldást.

Alkalmazásasszisztens

Ipari házak

Az Ipari házak asszisztens az Ön igényeinek megfelelő, átfogó megoldást kínál a házba szerelt elektromos komponensekhez.

Az asszisztenstt két különböző módon használhatja. Kezdhet a ház egyedi paramétereinek beállításával, és a tartósínt ezután is hozzáadhatja, de ha a tartósín már készen van, kiválaszthatja hozzá a megfelelő házat.

Az Ipari házak asszisztens felhasználói felülete

Az Ipari házak asszisztens felülete négy részből áll. A felső részen megadhatja a szerelvény globális paramétereit, például a védelmi fokot.

A középső területen megtekintheti az aktuális beállításoknak megfelelő ház 3D-s előnézetét, valamint itt találhatók a funkciógombok is.

Az alsó részen válthat a különböző oldalak között, és láthatja a hozzáadott objektumokat. Itt továbbá megadhajta a kapocssíneket, és kiválaszthatja az igényeinek megfelelő házat.

A funkciógombok segítségével tartozékokat, furatokat és meneteket adhat hozzá az aktív oldalhoz.

Ajánlott munkafolyamat

A hellyel kapcsolatos problémák elkerülése érdekében javasoljuk, hogy első lépésként helyezze el egy vagy több kapocssínen az elektromos komponeneseket.

Először konfigurálja az elektromos komponeneseket, majd építse fel a sorkapocssínt a megszokott módon a WMC-ben. Ha regisztrált a „Saját Összeállítás Rendelése” szolgáltatásra, és szeretné használni a projektnél, javasoljuk, hogy kezdjen a házspecifikus szűrőbeállítások egyikével.

Ha végzett az elektromos komponenesek konfigurálásával, indítsa el az Ipari házak asszisztenst.

Az Ipari házak asszisztensben állítsa be a globális paramétereket, majd folytassa a különböző oldalakhoz tartozó objektumok definiálását. Adja hozzá a kiegészítőket, a furatokat és a meneteket.

Ezután válassza ki a Mounting rails (Tartósínek) lapon korábban létrehozott sorkapocssínt.

Az utolsó lépésben adja meg a ház részletes adatait. Lépjen a Properties (Tulajdonságok) lapra, és várja meg, amíg a konfigurátor végignézi az alkalmazáshoz illő összes házat.

A kiválasztott házat a rendszer zárolja, Ön pedig megtekintheti az előnézetben. Az asszisztens nem módosítja automatikusan a házat, ha a kiválasztott miatt zárolva van.

Ha befejezte az összeállítást, az OK gombbal megerősítheti a kiválasztott konfigurációt. Ezt követően az asszisztens véglegesíti és átalakítja a projektet.

Jelhuzalozás

A Jelhuzalozás-asszisztens segítségével összeállíthatja a jelhuzalozási szerelvényeket. A központi ablakban
beállíthatja a jelkapocsok és a sorkapcsok számát. Emellett megadhatja, hogy szüksége van-e tápkapocsra, valamint kiválaszthatja, hogy kapcsonként hány jelet szeretne használni.
Azt is kiválaszthatja, hogy a jelhuzalozási szerelvény rendelkezzen-e beépített védővezetékkel és P potenciállal. Az asszisztenssel emellett automatikus jelöléseket is társíthat a szerelvényhez

IMAGE signal_wiring.png

Vezérlőáram-ellátás

Vezérlőáram-ellátás

A Vezérlőáram-ellátás asszisztens segítségével gyorsan létrehozhatja az alkalmazáshoz szükséges megoldásokat. Az asszisztensben meghatározhatja a +/- potenciálokat és a blokkok számát. Emellett választhat a különböző keresztmetszetek és a csoportos vagy váltakozó kialakítás közül, és megadhatja, hogy szeretne-e funkcionális földelést használni. Emellett automatikus jelöléseket társíthat a szerelvényhez.

Vezérlőáram biztosítékkal

A Vezérlőáram biztosítékkal asszisztens segítségével konfigurálhatja a csoportos vagy a váltakozó összeállítás általános beállításait. Eldöntheti, hogy szüksége van-e funkcionális földelésre, valamint beállíthatja a biztosítékok számát. Az előre meghatározott jelölési mintákkal automatikus jelöléssel láthatja el a sorkapcsokat.

A terméklistában megtalálja a különböző biztosítékokat és ezek műszaki adatait. Itt módosíthatja az egyes biztosítékok beállításait. LED-es vagy LED nélküli változatok és különböző névleges feszültségek közül választhat, és megadhatja, hogy szeretne-e leválasztási funkciót kínáló biztosítékot használni. Továbbá kiválaszthatja, hogy hány darab +/- kivezetésre van szüksége a biztosítéknál.


Rendezőelosztó biztosítékvédelemmel

A központi ablakban beállíthatja a jelek/potenciálok, a redundáns jelek/potenciálok és a blokkok számát. Emellett megadhatja, hogy szeretne-e váltakozó tömböt, valamint hogy a szerelvény összekapcsolódik-e a rendszerkábelekkel.

A sorkapocs konfigurálására szolgáló lapon megadhatja az első funkciót az átvezető sorkapocs és a mérő-bontó sorkapocs között, és kiválaszthatja, hogy a szerelvény rendelkezzen-e beépített védővezetékkel.

Rendezőelosztó

Az asszisztens központi ablakában állítsa be a tartósínt, amelyen össze szeretné állítani a szerelvényt, majd válassza ki a terméktípust.

Ne feledje, hogy csak akkor választhatja ki a tartósín típusát, ha közvetlenül a WMC indítási menüjéből indítja el az asszisztenst.
Emellett beállíthatja a szintek, a sorkapocsok, a potenciálok, a csatlakozók és a blokkok számát. A második lapon meghatározhatja a sorkapocsok elrendezését és színét, valamint az operatív elemet. Ezekkel a lehetőségekkel az igényeinek megfelelő, átláthatóan felépített szerevényt állíthat össze.

A harmadik ablakban definiálhatja a sorkapcsot: kiválaszthatja a sorkapocs definícióját, a moduláris sorkapcsok jelöléseit, valamint a jelölőtartók/elválasztók jelölését.

Ipari nehézcsatlakozók

Az Ipari nehézcsatlakozók asszisztens segítséget nyújt az ipari nehézcsatlakozók konfigurálásában.

Első lépésként kiválaszthatja a csatlakozóhoz használni kívánt házat, de kezdhet a belső elemek megtervezésével is.

Ha a ház kiválasztásával kezd, csak az adott házzal kompatibilis modulokat és betéteket adhatja hozzá.

A rendszer ezután a további konfiguráció céljából zárolja a házat. Ha szeretné feloldani a kiválasztást, kattintson a kis lakat ikonra.

Ha a csatlakozó belsejének tervezésével kezd, az asszisztens automatikusan javasolni fog egy megfelelő házat.

A csatlakozó belsejét a moduláris rendszerből vagy a kívánt csatlakozókkal rendelkező fix pólusú betétek közül is kiválaszthatja.

Ha befejezte a konfigurációt, az OK gombbal megerősítheti a kiválasztásokat. A rendszer ezt követően véglegesíti a projektet.

Összeszerelt ház (robbanásvédettségi tanúsítvánnyal)

A robbanásvédettségi tanúsítvánnyal rendelkező házak asszisztensével a robbanásveszélyes környezetekhez is megkeresheti a megfelelő megoldást.

Az asszisztenst csak a WMC indítási menüjéből futtathatja.

Először állítsa be robbanásveszélyes környezet paramétereit, amelyek meghatározzák a kínálatot, amelyből az alkalmazáshoz válogathat. Adja meg a paramétereket, majd erősítse meg az OK gombbal.

A megerősítés után kiválaszthatja a tartósínt és konfigurálhatja a kapocssínt vagy a házat.

Ha a tartósín kiválasztásával kezd, a házhoz kapcsolódó asszisztenst kell használnia, miután végzett a kapocssín konfigurálásával.

A WMC teljes portfólióját a rendszer a kiválasztott paramétereknek megfelelő termékekre korlátozza, tehát a szoftver csak a robbanásveszélyes környezetben használható cikkeket jeleníti meg.

A WMC robbanásvédett termékekre korlátozott üzemmódját a robbanásveszély ikonja jelzi a 3D-s munkaterület jobb oldalán. Ha rákattint az ikonra, bármikor megtekintheti a kiválasztott paramétereket.

Ne feledje, hogy a megerősítés után nem módosíthatja ezeket a paramétereket. Ha más paramétereket szeretne használni, az indítási oldalról újra kell indítania az asszisztenst.

Ha végzett a konfigurációval, egyedi ajánlatot kérhet a robbanásvédettégi tanúsítvánnyal rendelkező házra.

Tanácsadás és támogatás

Varga István

Műszaki szaktanácsadó