A megújuló energia iránti igény egyre nagyobb, így olyan új technológiák kerülnek az előtérbe, mint a hidrogén. A hidrogén-infrastruktúra kialakítása során a meglevő rendszerek bővítése és teljesen újak létrehozása is szükséges. A rendszerek telepítése számos műszaki specifikáció betartását teszi szükségessé.
A hidrogén-utántöltő állomásokra egyedi követelmények vonatkoznak a hagyományos, üzemanyagtöltő állomásokkal szemben. Közép-Európa átlagos hőmérsékletei alatt a hidrogént jellemzően gáznemű állapotban töltik. A tartályokat mínusz 253 Celsius fokra kell lehűteni hidrogén-utántöltésnél, így a komponenseknek ezekhez a szélsőséges feltételekhez kell alkalmazkodniuk.
Ezért egy francia szolgáltató felvette a kapcsolatot a Sonepar France céggel, akiknek bemutatták saját követelményeiket: Mivel a hidrogén-utántöltő állomás robbanásveszélyes terület, a szolgáltató EtherCAT eszközt akar használni a H2-utántöltő állomással fenntartott kommunikációhoz. A terepi busz valós idejű kapacitása fontos a biztonság szempontjából a H2-adagolónál. Emellett a termékeknek hatékonyan kell működniük a nagy teljesítmény fenntartása közben.
A Weidmüller széles portfóliójának köszönhetően a Sonepar egyetlen forrásból tudott megoldást kínálni az ügyfélnek. Ez növeli a hatékonyságot a végfelhasználó számára. A Weidmüller komponensek harmadik felek rendszereivel, így például az EtherCAT, ProfiNET, ModBUS TCP/IP, EtherNet/IP stb. rendszerekkel képesek együttműködni. Ugyanakkor tökéletesen illeszkednek egymáshoz, ami minimálisra csökkenti az ügyfél részéről a telepítési munkát.
A Sonepar és a Weidmüller szakértői együtt dolgoztak a tervezésen és a telepítésen. A két cég évek óta partnerek, és tökéletesen egészítik ki egymást. A Sonepar kiterjedt értékesítő hálózatát és a logisztika terén elért kompetenciáját a Weidmüller műszaki szakértelme egészíti ki. Együtt voltak képesek az ügyfél követelményeinek legjobban megfelelő megoldást létrehozni.
A hidrogéntartályok érzékelőkkel vannak ellátva, amelyek időben észlelik a szivárgásokat és a potenciális veszélyeket. Adatokat gyűjtenek, és valós időben továbbítják őket a vezérlőrendszerhez. Ahhoz, hogy a vezérlőrendszer elemezni tudja ezeket az adatokat, először egy I/O rendszernek kell elvégeznie a fordítási munkát.
A Sonepar a Weidmüller u-remote termékét, I/O rendszerét kínálta az utántöltő állomás szállítójának. A tizenegy protokoll révén az u-remote a követelmények széles spektrumát fedi le. Ugyanakkor a portfólió különböző modulokat is tartalmaz, amelyek a feladatok széles köréhez vannak felszerelve. Az integrált webszerver az I/O rendszer beállítását is megkönnyíti. Az u-remote rendszer 2. zónára vonatkozó Ex-tanúsítvánnyal is rendelkezik, így a Weidmüller robbanásveszélyes környezetekben is tudja integrálni.
Emellett a Weidmüller PROtop és PROeco tápegységei, valamint a maxGUARD terheléskezelő modulok és EX kapcsolódobozok biztosítják a védelmet a hidrogén-utántöltő állomáson.
A hidrogén-utántöltő állomások szállítója számára előnyöket kínál a Sonepar és a Weidmüller optimális együttműködése. A Weidmüller testreszabott megoldásai egészítik ki a kategóriájában legjobb szolgáltatást, ami iránt a Sonepar elkötelezte magát.
Így a két cég biztosítja, hogy ügyfeleik a legújabb műszaki innovációk előnyeit élvezzék.
Laurent Dussouchet
Cengiz Oguzoglu