A klímaváltozás, a CO2-semlegesség és az elektromos közlekedés olyan témák, amelyek nemcsak magánemberként, hanem a Weidmüller alkalmazottaiként is megmozgatnak bennünket. Ezért dolgozunk keményen olyan új technológiák kifejlesztésén, amelyek hozzájárulnak az energiafogyasztás csökkentéséhez, és – mindenekfelett – ezek ipari bevezetésén.
Ilyen értelemben az egyenáramú technológiára úgy tekintünk, mint egy olyan tényezőre, amely nagy potenciállal bír a jövőre nézve. Ez az ipari üzemek egyenfeszültséggel történő energiaellátására vonatkozik, például a termelés energiahatékonyságának optimalizálása érdekében, de a hálózat minőségének és az ellátás biztonságának garantálása érdekében is – ami fontos lépés a klímasemleges termelés felé.
Kisebb konverziós és szállítási veszteségek, rekuperáció, megújuló energiaforrások közvetlen használata, valamint a csúcsteljesítmény csökkentése fenntartható tárolórendszerek segítségével
A hálózati szűrésre és kompenzációra irányuló további befektetések elhagyhatók, és a meglévő hálózatok támogathatók, emellett a hálózatok zavaraiból adódó termelési veszteségek csökkenthetők és megelőzhetők
A kábelekhez felhasznált rézmennyiség csökkentése, alacsonyabb berendezésköltségek és helymegtakarítás a teljesítményelektronika kiküszöbölésével
Az energiaáramlás intelligens vezérléséhez szükséges infrastruktúra előnyöket jelent az energiabeszerzés szempontjából, és támogatja a moduláris gépkoncepciókat
A termeléstől a tároláson keresztül a tápellátásig: A DC mikrohálózat egy olyan független hálózat, amely váltóáramú közüzemi áramellátó hálózatra csatlakozik, és különböző DC szektorokat tartalmaz, tehát egynél több gépet. Az egyenáram egyszerűsített kétirányúsága olyan funkciókat tesz lehetővé, mint például a visszatáplálás. Ez javítja a teljes rendszer energiahatékonyságát és rugalmasságát.
A gyártáshoz használt DC mikrogridek a klímasemlegesség, az energiahatékony és a hálózati minőség alapvető elemét jelentik az ipari automatizálásban. Ezért a kérdés számunkra nem az, hogy be lesz-e vezetve, hanem az, hogy milyen gyorsan lesz bevezetve a DC technológia ezen a téren.
Alkalmazási területek központosított DC energiaelosztáshoz és feldolgozáshoz
A megoldások és komponensek átfogó választékát kínáljuk a DC mikrohálózatok megvalósításához és üzembe helyezéséhez. Ide tartoznak: biztonságos csatlakozástechnika, megoldások az energiaelosztáshoz és az energiaáramok felügyeletéhez, valamint decentralizált automatizálási feladatok. DC-készek vagyunk. Önnel mi a helyzet?
Új előtöltő egységeink az ipari DC mikrogridek ellenőrzött, szekvenciális felfuttatását teszik lehetővé. A hajtások, motorok vagy komplex terhelési áramkörök egymás után indíthatók az áramcsúcsok elkerülése érdekében.
Nagy kapacitív hálózati szegmensek központi előtöltés-vezérlése a védelmi egységekhez és decentralizált előtöltés-vezérlés az alszegmensek karbantartásához.
Tudjon meg többet a 40 partner közös munkájával megvalósuló DC-INDUSTRY és DC-INDUSTRY 2 projektekről, amelyek az ipar számára fejlesztenek egyenáramú infrastruktúrát.
A DKE kisfeszültségű egyenáramra vonatkozó szabványosítási ütemtervéről itt olvashat bővebben.
A DC szektor fontos mértékben járul hozzá az energiaátvitel sikeréhez, és az ODCA révén a nemzetközi piacra tudjuk helyezi a DC technológia találmányait és megoldásait. A ZVEI és az iparág vállalatai, az akadémia és kutatási ágazatok közösen alapították meg az ODCA-t.
Olaf Grünberg